saklidunya

kız gözüyle bakış açısı

nasıl hamile kalınır

Hamile kalmak biyolojik bir istektir kadın için, Ergenlik çağı ve öncesi kızken herşeyden hamile kalmaya korkarsınız. Erkeklere dokunmak,onlara ait şeylere bakmaktan bile hamile kalacağı korkusunu taşıyan kızlar çoktur bu ergenlik ve öncesi duyulan bir korkudur. Ama kızların da erkekler kadar bebek sevme fetişi vardır ki hamile kalma korkusu ile  bebek sevmek arasında kalınır. Bebek sevmeyen bir kız hemen hemen hiç yoktur hepimiz bebeklerle yetiştik. Bu bizim içdünyamızda hep var.

Hamile kalmak, kendi kendine mümkün olmayan birşey Bir erkekle ilişki  yaşayarak yada suni yöntemlerle mümkün.

Bir genç kız olarak her ay adet kanaması ,regl dönemimiz vardır . Bu hayatımızı hem zorlaştırır hemde kız olmamızı sağlar. Adet kanaması  Her ayda 1 kez hamile  kalma şansı sağlar.  Adet gördügümüz ilk günden yaklaşık 14-16 gün sonra tekrar hamile kalma şansımız vardır.  Birçok kadın cinsel ilişki sonrası ayaklarını havaya dikme yöntemi gibi hurafelere inanır. İnsanın hamile kalacağı varsa amuda kalksa da kalkmasa da zaten kalır. Önemli olan tam yumurtlama gününe rastlamaktır. Birde sperm kalitesi çok önemlidir. Sperm kalitesi erkeklerin soğuk günlerinde daha etkili olur.  Yani kış günleri kadınların hamile kalma şansı daha fazladır. Soğuk havada spermler daha hareketli olması yumurta hücresini daha kolay döllemesini sağlar.

Hamile kalmak ne kadar da biyolojik bir olay olsa da biraz da kısmet işidir. 10-15 yıl yumurtlama zamanını tutturamayan eşler de oldukça çoktur.

Kısırlık sorunu genellikle kadınlarda aranır erkekler en son bakılır, Genel sorunlar hormon salgısı ile ilgili olandır, Bu konuda kadın doğumcular ve üroloji dalına başvurmak gerekir.

Benim kişisel bilgilerimdir.

Advertisements

July 4, 2012 - Posted by | KIZLAR HAKKINDA | , , , ,

2 Comments »

  1. Hani hurafe şeyler dediğiniz kısım varya… şöyle diyelim sizinde bahsettiğiniz gibi bazı spermlerde hareket kabiliyeti düşüktür. İşte sırf bu spermlere destek amaçlı ilişkiden sonra ayaklar havaya dikilirki zayıf çelimsiz spermler hedefe ulaşabilsin diye vajinal sıvının içinde ilerlemesi daha hızlı olsun şeklinde bir ön görüş işte. ilk duyulduğunda hurafe olarak algılanıyor fakat sonrasında mantığa da seslenmiyor değil. Tabi bu durum eşler arasında ilişki sonrasına kalmış birşey.

    Comment by comment :) | July 4, 2012 | Reply

    • mahalle kadınlarından öğrenilen birşeydir bu, eşler arasında değil. çocuğu olmayan kadınlara bir şekilde ulaştırır birileri,hatta birlikte boşalamadığı için çocuk sahibi olamadığı hurafeleri de vardır. aynı anda boşalacaklar diye arayış yolları ararlar. Bunu beceren ,söyleyen değildir kesinlikle yalanı atandır.

      Comment by saklidunya | July 4, 2012 | Reply


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

The (Mis)Adventures of lendenpen

We've Got the Dreamer's Disease

saklidunya

kız gözüyle bakış açısı

cinseldusunce

10 Yıldır hobi olarak yazıyorum kimseye zararım dokunmadı.Reklam parayla işim olmaz.Mantık,aklım erdiği kadarıyla sorularınızı cevapladım. Dr prof Hekim değilim, Vatandaş olarak kendi toplumuma ne verebilirim düşüncesi ile bugüne kadar yazdım.Web sayfası yapmadım.Blog olarak kaldım ki deneme yazısı olarak kalsın.Tek kişiyim bir grup filan değilim. Okuyucuya ilgi için teşekkür ederim"

%d bloggers like this: