saklidunya

kız gözüyle bakış açısı

Sünnetin kız çocukları üzerine etkisi

suntBaşlığa aldanıp bilimsel bi makale olacak izlenimine kapılmayın. Yazacaklarım tamamen şahsi tecrübe ve genellemelerden ibaret olacaktır. Bu yüzden de hiç bir yerde okuyamayacağınız kadar sade, doğal ve şaşırtıcı gelebilecek bi yazı okumaktasınız.

Küçük bi kızken sünnet törenlerine giderken sünnet çocuğunun çekeceği acıya üzülürdüm. Öteki yandan, giydiği kıyafet ve ona verilen padişahlık rütbesi ile birlikte adına düğün yapılıyor olması da karşı cins olarak beni kıskandırırdı. Sünnet çocuklarının tüm aşırıklıklarına göz yumulurdu düğünlerde. El kadar sünnet adayları sigara bile içerdi, maytap yakardı. Kesim vakti geldiğinde ise bu kez ben kendimi sünnet çocuğundan üstün hissederdim. Çünkü bütün bu cicili bicili kıyafetler ve iltimas duyacağı acıyı telafi etmek içindi. Akraba sünnetlerinden hatırladığım kadarıyla çocuk kesilirken kadınlarda meraklı gözlerle izlerdi. Eminim çoğu kocasına sünnet olurken nerelerinin kesildiğini soramamaktaydı. Derken sünnet olan çocuk yanında fotoğraf çekinirdik. Sünnet anında bense keyiflenirdim. Ohh iyiki erkek değilim derdim ve onlara acırdım. Şapkalarıyla münasip yerleri kapanan sünnet bebeleri yanında foto çekinmekse beni çok utandırırdı. O fotograflarıma baktığımdaki yüz ifademde bile utancımın izi var. Sonradan da öğrendim ki sünnet çocukları da bu fotoğraflarına bakmak istemezlermiş. Bu yüzden abim bütün sünnet fotolarını kesip atmıştı. Neden erkekler bu anı hatırlamak istemez ya da görmek istemez? O acıyı yeniden hissetmemek için mi? Yoksa acı, benim sandığım kadar kötü değil midir? bunların cevaplarından çok emin değilim ama kız çocukları öylesine sünnet düğünlerine götürülmemeli çünkü onlar da herşeyin farkında. Uygun bi dille herşeyin açıklaması yapılmalı ki kendini üstün yada alçak görmek kompleksine girmesinler.

Advertisements

September 4, 2013 - Posted by | KIZLAR HAKKINDA | , , , , ,

10 Comments »

 1. aslında sünnet olmamalı bence erkek çocuklar.hiç bir anlamı da yok zaten.sünnetsiz erkekle ilişki bile bambaşka olurdu diye düşünüyorum.sünnetsizi her iki halde de kullanabilirsin.derisini geriye çekince sünnetli gibi kullan,derisini çekmeden de sünnetsiz kullanmaya elverişli.bu gün avrupa erkekleri hep sünnetsizler.avrupanın kadınları için bir şans.sünnetsiz erkek için ayrıca bir farklılık olma durumu var.sünnetsiz erkek kadının en büyük şanslarından biri.kadın için bir ayrıcalık bence.zaten sünnetçilerin neyi nerden ne derece kestikleri de belli değil.illa sünnet gerekli ise bence eşiyle beraber karar verilmeli.çünkü ömür boyu kadın ve erkek için geri dönülmez bir durum.kadın için öyle bir ayrıcalıktan mahrum olmak da kadınlara karşı bir saygısızlık.kadının da bir farklı penisle birlikte olmak en doğal hakkı.kadın isterse kabuğunu geri çekerek sünnetli gibi kullansın isterse kabuğunu geri çekmeden sünnetsiz gibi kullansın.kadının en doğal hakkı bu.erkek içinde kesilen o kabukta atılan sinir uçları da erkeğin en büyük kaybı.erkeğin hisedeceği zevkler resmen çöpe atılıyor.erkek tekrar o sinir uçlarına asla kavuşamaz.bu da erkeğe ihanettir.erkek çok zevk alırsa kadına da çok zevk verir.penisin başı en çok sinir uçlarına sahiptir.bu zevki artırır.en hassas yeridir erkeğin penis başı.çok önemli bence…

  Comment by gngne391 | October 25, 2013 | Reply

  • yorumunuz için teşekkürler, ilginç , belkide haklısınız. erkek olmak lazın algılayabilmek için

   Comment by saklidunya | October 27, 2013 | Reply

 2. Sunnet olmamali diyen arkadas kusura bakmasin ama biraz bilgisiz galiba sunnetin inanc boyutu zaten tartisilmaz fiziki olarak bi cok faydasi vardir daha temiz oldugu icin hastaliklari onler aids e karsi amerikada bile tesvik edilen bi durumdur eski baskan clinton bile on yargilari birakip sunneti yayginlastirmaliyiz demistir kadinlar acisindan bakilacak olursa kadinin isine yarayan kalkmis bir penistir ve kalkan penisin kabugu ister istemez geri cekilir yani oyle istege gore kullanmak diye bi durum yok ayrica sunnet derisiyle bazi hucreler gittigi icin penisin hassasiyeti azalir dolayisiyla bosalma gecikir ve penisin vajinayi orgazm etme kabiliyeti artar . Kendimi dusunuyorum da bence daha estetik , acaba bayanlar gorunus hakkinda ne dusunuyor ?

  Comment by tarık | April 22, 2014 | Reply

 3. Sünnetin faydaları çoktur. sünnet derisi anne karnında penisin sağlıklı gelişimi için vardır. doğumdan sonra işlevini kaybeder ve vücuda yük olur. zaten doğumdan sonraki dönemde hızla penisten ayrılır ama tamamen kopup düşemez. altı mikropların üremesi için iyi bir ortamdır. kapalıdır. pis kokuya neden olur. sünnetsiz kişi bu mikropları eşine de bulaştırabilir. sünnetli erkeklerle evli olan kadınlarda rahim kanseri oranı çok düşüktür. sünnetsizlerle evli olanlarda ise daha yüksektir. bugün nüfusunun %40-50 AIDS olan ülkeler BM raporları gereğince toplu sünnet kampanyaları yaparlar, bilboardlara sünnetin önemini belirten reklamlar asarlar. o ülkelerdeki önemli futbolcu, sanatçı vs.ler sünneti özendirirler. bu ülkeler genellikle hıristiyan afrika ülkeleridir. sünnet derisinin altı hertürlü mikrop ve pisliği barındırır. Sünnetli erkekler erken boşalmazlar, aksine daha geç boşalırlar. sünnetsizlik kişiyi otoerotizme yöneltir, sürekli kendi kendisiyle oynamaya, aşırı cinsel duyguların etkisi altında kalmaya iter. bu durum ergenlik dönemindeki gencin sağlıklı bir ruhsal gelişim geçirmesini tehlikeye sokar. ayrıca penisteki cinsel uyarıyı sağlayan sinir uçları penisbaşında vardır. sünnet derisindeki sinir uçları cinsel uyarıyı sağlamaz. estetik görünüme gelince sünnetli mi sünnetsiz mi daha estetiktir? bu sorunun cevabı herkese göre değişir. ama sünnetli penis daha temiz ve daha sağlıklıdır, diğeri daha pis ve çeşitli hastalıklara davetiye çıkarır.

  Comment by Reyhan | July 6, 2014 | Reply

  • büyük bir ihtimalle kadın adını kullanan bir erkek olma ihtimaliniz yüksek ve blog sayfanız da var, biz kızlar genllikle sünnet konusuyla ilgilenmeyiz,yanından bile geçmeyiz. o yüzden erkek adınızla yazssaydınız çok daha şık olurdu.

   Comment by saklidunya | July 7, 2014 | Reply

 4. nüfusunun çoğu aids olan bazı afrika ülkelerinde kızların kendileriyle evlenecek olan erkeklerde sünnet şartı aramaları bilincini yerleştirmek amacıyla yapılan reklam filimlerinden biri. bu ülkeler hıristiyandır. https://www.youtube.com/watch?v=Hx25SUzj2NA

  Comment by Reyhan | July 6, 2014 | Reply

  • üsüste yazı yazma dikte etme erkek karakterinde vardır ,kadın değil erkek olma olasılığınız daha fazla belli oluyor , biz kızlar sünnet konusnu en son açarız yani dünya son bulursa. kendi adınızla yazssaydınız çok daha etkileyici olurdu. Blogunuzu da koysaydınız mesela

   Comment by saklidunya | July 7, 2014 | Reply

 5. ben erkeğim zaten. bloğum yok bu arada. kadın olduğum söylemedim ki…

  Comment by Reyhan | July 7, 2014 | Reply

 6. güzelmiş herkes duygularını paylaşmalı bence

  Comment by cinseldunyam | October 26, 2014 | Reply


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

The (Mis)Adventures of lendenpen

We've Got the Dreamer's Disease

saklidunya

kız gözüyle bakış açısı

cinseldusunce

10 Yıldır hobi olarak yazıyorum kimseye zararım dokunmadı.Reklam parayla işim olmaz.Mantık,aklım erdiği kadarıyla sorularınızı cevapladım. Dr prof Hekim değilim, Vatandaş olarak kendi toplumuma ne verebilirim düşüncesi ile bugüne kadar yazdım.Web sayfası yapmadım.Blog olarak kaldım ki deneme yazısı olarak kalsın.Tek kişiyim bir grup filan değilim. Okuyucuya ilgi için teşekkür ederim"

%d bloggers like this: